Friday, November 21, 2008

Sportlikud eesti rahvamängud lugemisööl

3. klass pidas ööl vastu 22. novembrit lugemisööd. Kehalise kasvatuse õpetajale kohaselt valisin ettelugemiseks Aleksander Kalamehe "Eesti rahvamänge". Kõik, mis etteloetud, sai ka kohe järgi tehtud!
Liikumismäng "Suur-Tõll" (Muhu)
Suur-Tõll magab. Teised mängijad liiguvad ümber Tõllu ja laulavad: "Tõll, Tõll tõuse üles, sõda juba Sõrvemaal!" Suur-Tõll tõuseb, haigutab, vaatab- sõda pole kuskil, heidab jälle magama. Sama kordub ka teisel korral. Kolmandal korral aga Suur-Tõll vihastab narritamise pärast, kargab järsku üles ja hakkab narritajaid jälitama, püüdes mõnda puudutada. Puudutatu hakkab Suur-Tõlluks ja mäng kordub.
Liikumismäng "Madu" (Pöide)
Mängijad võtavad üksteisel kätest kinni, kusjuures üks mängija seisab ühte-, teine teistpidi. Esimene mängija on mao "pea", viimane mao "saba". Madu liigub siira-viira, kusjuures saba teeb suuri kaari. Mao pea ülesandeks on saba kinni püüda. Püüdmisel poeb mao pea läbi ka teiste käte alt. Läbipugemise ajal tuleb pöörelda osavalt ja mitte kätest lahti lasta. On saba püütud, hakkab ta peaks ja mäng kordub.

No comments: